Z Ĺźycia przedszkola

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

data aktualizacji: 20 Listopada 2017

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom z inicjatywy pani Agnieszki Lubowieckiej nauczycielki Szkoły Podstawowej Nr 4 im.Gen.Władysława Sikorskiego w Świdniku, uczennice z klasy 7 "B" odwiedziły nasze Przedszkole. Emilia, Aneta, Magda oraz Paulina zapoznały dzieci z książką "Masza i Niedźwiedź". Przedszkolaki z uwagą wysłuchały przygód małej dziewczynki i jej przyjaciela. Po ciekawej lekturze uczennice Szkoły Podstawowej zaprosiły dzieci do wspólnych zabaw ruchowych oraz do nauki piosenek. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy uczniów do naszego przedszkola na następne ciekawe spotkanie z lekturą.

SPOTKANIE JESIENNE "MALOWANA JESIEŃ"

data aktualizacji: 13 Listopada 2017

W minionym tygodniu w Grupie I ’’Liski’’ odbyło się uroczyste jesienne spotkanie z rodzicami  pt.’’Malowana Jesień’’.Dzieci w kolorowych kapeluszach i uśmiechem na buziach zaprezentowały swoim rodzicom program artystyczny. Z odwagą recytowały wierszyki, śpiewały jesienne piosenki inscenizując je ruchem oraz tańczyły z kolorowymi chusteczkami.Rodzice gromkimi brawami oklaskiwali swoje pociechy. Dzieci obdarowały rodziców  własnoręcznie przygotowanymi  prezentami,a sami otrzymali medale ,,Liska” za wspaniały występ. Później wszyscy spędziliśmy czas przy wspólnych rozmowach, zabawach, zdjęciach oraz słodkim poczęstunku. Ten wieczór długo zostanie w naszej pamięci…

20171110_172112.jpg20171110_172151.jpg20171110_171515.jpg

"Cztery pory roku"

data aktualizacji: 27 Października 2017

W grupie 0 b jesień rozpoczęła się na dobre! Ekspresji plastycznej dzieci towarzyszyła muzyka klasyczna A. Vivaldiego „Cztery pory roku”. Prace plastyczne wyszły naprawdę wspaniałe! Efekty pracy można zobaczyć na Naszej mini wystawie.
received_1624770634252799.jpeg,maxwidth,1280,maxheight,825.jpg22404243_1624770604252802_750701657_o.jpg

Dzień Drzewa GRUPA "i"

data aktualizacji: 19 Października 2017

Czwartek 12 października upłynął nam pod hasłem Dzień Drzewa. To był wyjątkowo pracowity i ekologiczny dzień. Poznaliśmy różne gatunki drzew oraz ich budowę. Dzieci chętnie opowiadały o swoich spostrzeżeniach dotyczących lasu. Wykonaliśmy wspólnie plakat nawiązujący do tematyki zajęć. Wybraliśmy się również na spacer, aby podziwiać piękne drzewa w przyrodzie. Obserwowaliśmy i badaliśmy dotykiem strukturę kory. Każdy przedszkolak uściskał wybrane drzewo, bo każde drzewo to nasz przyjaciel. Zdjęcia z tego wyjątkowego dnia zamieszczone są w galerii. Długo zapamiętamy ten dzień.

IMG_20171012_091513.jpg

Dzień Chłopaka 0 "b"

data aktualizacji: 19 Października 2017

Dnia 29.09.2017 w grupie 0 b odbył się Dzień chłopaka. W tym dniu oprócz poczęstunku i wręczeniu upominków, dzieci robiły pyszny, zdrowy sok warzywno - owocowy. Do akcji dołączyła się również I grupa 3 - latków. Przy akompaniamencie dobrej muzyki. Atmosfera była naprawdę fantastyczna!

22199223_1620013361395193_1133994608_o.jpg

Spektakl pt. „W pracowni Ambrożego Kleksa”

data aktualizacji: 13 Października 2017

Dnia 11. 10. 2017r.  grupa przedszkolna 0a i 0b oraz uczniowie SP 4 wybrali się do Kina „Lot” na spektakl pt. „W pracowni Ambrożego Kleksa”. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazach "magii", poznać wiersze Jana Brzechwy oraz tańczyć do wspanialej muzyki. Widowisko odbyło się w oświetleniu ultra filetowym a widowisko dopełniały kolorowe lasery. Po minach uczestniczących można wnioskować, że takiego przeżycia długo nie zapomną.

Dzień Nosorożca

data aktualizacji: 05 Października 2017

Dzień Nosorożca w najmłodszej grupie przedszkolnej upłynął pod znakiem ekologii. W ramach zajęć popołudniowych dzieci poznały tego wspaniałego ssaka, jego wygląd i zamieszkanie. Oglądaliśmy albumy przyrodnicze,a na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną. Dzieci na pewno na długo zapamiętają ten dzień.
Zapraszamy do galerii.

Ognisko Integracyjne

data aktualizacji: 05 Października 2017

Dnia 27 września odbyło się ognisko dzieci z grupy 0A „Żabki”, wraz z ich rodzicami w lesie-uroczysko „Rejkowizna”. Wszyscy świetnie się bawili przy pląsach „Idzie zuch”, „Stonoga”, „Jawor”. Dzieci zaśpiewały piosenki; „Stokrotka”, „Płonie ognisko”, „Hej sokoły”. Do piosenek przygrywał na gitarze tatuś Piotrusia.

Pieczone kiełbaski smakowały wybornie.

Na koniec wszyscy ustawili się w jednym kręgu i zaśpiewali piosenkę „Ogniska już dogasa blask” i puścili iskierkę. Ustaliliśmy, że musimy powtórzyć takie spotkanie.