Z Ĺźycia przedszkola

PRZEGLĄD SPEKTAKLI

data aktualizacji: 25 Maja 2017


W środę 26 kwietnia 2017 r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć fantastyczne spektakle teatralne podczas organizowanego przez Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku XIV Przeglądu Spektakli Profilaktycznych. Na scenie widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiły dziecięce grupy teatralne z naszego miasta ze wspaniałymi spektaklami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!


SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

data aktualizacji: 19 Maja 2017


We wtorek 8 maja dzieci z naszych wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu, ponieważ nasze przedszkole odwiedzili ważni goście - byli to panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak powinny dbać o swoje bezpieczeństwo na ulicy, w przedszkolu, w domu, jak zachowywać się wobec nieznajomych. Dzieci podczas rozmów z gośćmi wykazały się dużą wiedzą, ale na pewno wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przekazane przez panów policjantów zapamiętają w sposób szczególny!


DZIEŃ KOTA

data aktualizacji: 17 Lutego 2017

16 lutego wszyscy świętowaliśmy Dzień Kota. Na każdego przedszkolaka czekało tego dnia wiele atrakcji.  Dzieci zamieniły się w kotki, tańczyły przy kociej muzyce, bawiły się w kocie zabawy. Nie zabrakło też konkurencji sprawnościowych dla kotków. Na koniec każde dziecko wykonało kocią maskę.
Dzień Kota zbiegł się w tym roku ze zorganizowaną przez nasze Oddziały Przedszkolne zbiórką karmy dla Schroniska w Krzesimowie. Zachęcamy do wsparcia naszej akcji. Zbiórka trwa do końca lutego.

 

Zapraszamy do galerii


20170216_100919.jpg


Koncert muzyczny

data aktualizacji: 09 Lutego 2017

8 lutego odwiedziła nasze Oddziały Przedszkolne para muzyków, którzy zaprezentowali dzieciom muzyczną podróż do głębin oceanu. Tytuł spotkania "Morskie opowieści" pozwolił przedszkolakom zostać prawdziwymi piratami. Muzyka poprowadziła nas na wielki statek, który przemierzał morza i oceany. Występ zakończył się gromkimi brawami. Kolejny koncert już w marcu. yczliwy-papuzi-pirat-9416775.jpg


Niesiemy pomoc dzieciom z Afryki

data aktualizacji: 04 Stycznia 2017

W miniony piątek, 16 grudnia 2016 r. – za sprawą pracującej w naszym przedszkolu Pani Edyty Wisowatej - dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych odwiedził podróżnik, współpracownik fundacji Dobra Farma - Pan Stefan.

Fundacja wspiera okoliczną społeczność, a szczególnie dzieci w Zambii. To właśnie dla dzieci z Afryki przedszkolaki oddały swe używane buciki.

Spotkanie, w którym udział wzięły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, było nie tylko podziękowaniem za przyłączenie się do akcji zbierania bucików, ale również ważnym tematem do dyskusji, jakim jest niesienie pomocy.

Na samym początku Pan Stefan wyjaśnił przedszkolakom, jak ważna jest pomoc dzieciom w Afryce, i że zebrane przez nas buty są cennym darem dla tamtejszej społeczności. Potem nasz gość zabrał nas w niezwykłą podróż po Afryce. Mieliśmy okazję podziwiać kolorowe, odświętne stroje mieszkańców Zambii. Dzieci mogły również obejrzeć zdjęcia, przedstawiające mieszkańców Afryki, ich wioski, domy oraz zabawki, którymi bawią się afrykańskie dzieci.

Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o tym, czym zajmują się okoliczni mieszkańcy, jak spędzają wolny czas, gdzie pracują, co jedzą oraz o czym marzą.

Na koniec zajęć, dostaliśmy kolorowanki przedstawiające sylwety zwierząt żyjących w Afryce, abyśmy mogli wykonać piękne prace.

Serdecznie dziękujemy za wspólną podróż po Afryce Panu Stefanowi oraz wszystkim dzieciom za to, że tak licznie włączają się w akcje niesienia pomocy potrzebującym.


TEATR BANIEK MYDLANYCH

data aktualizacji: 02 Grudnia 2016

1 grudnia wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do Centrum Kultury na spektakl „Dziwactwa Mistrza Bulbasa”. Teatr Baniek Mydlanych to 70 minut bajecznej historii, w którą doskonale wplecione zostały elementy edukacyjne – historia mydła czy znaczenie higieny w życiu człowieka. To interaktywny spektakl teatralny, do udziału w którym zapraszani są zarówno młodsi, jak i starsi widzowie oraz niepowtarzalna okazja, by w całości zmieścić się do…ogromnej bańki mydlanej!
Zapraszamy do galerii.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

data aktualizacji: 28 Listopada 2016

25 listopada wszystkie grupy przedszkolne świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw z pluszakami. Były też słodkie poczęstunki oraz dyplomy dla przyjaciół misia. Nawet Panie wychowawczynie przyniosły do przedszkola swoje maskotki. Dzień był bardzo radosny, czekamy na następne święto już za rok i pamiętamy o tym, żeby kochać pluszowe misie codziennie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pluszowego wydarzenia.
bajkowy-mis.jpg


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

data aktualizacji: 16 Listopada 2016

15.11.2016 odbyło się w naszym Przedszkolu Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z trzech grup przedszkolnych zaprezentowały występ przygotowany specjalnie na tę okazję.
Po części artystycznej przyszedł czas na przyrzeczenie i uroczyste pasowanie przez Panią Wicedyrektor Magdalenę Skwarczyńską-Zuch. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez burmistrza Pana Waldemara Jaksona.

Zapraszamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia zdjęć z uroczystości www.swidnik.pl


15003373_246560579093118_7847109662156040321_o.jpg


Święto Niepodległości

data aktualizacji: 14 Listopada 2016

W naszym Przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości. Młodsze dzieci oglądały film edukacyjny "Polak Mały" oraz wykonały Flagę Polski.Tego dnia zajęcia we wszystkich grupach związane były z naszym krajem.  Dzieci z Grupy "II", Grupy 0 A wybrały się wraz ze swoimi wychowawczyniami na Grób Nieznanego Żołnierza na Plac Konstytucji, aby oddać hołd poległym Panie zapaliły znicze. Obchody Święta Niepodległości nauczyły dzieci szacunku do naszego kraju, symboli narodowych oraz poczucia przynależności narodowej.
99e1e5635b318c4c0a5f61e861b83751.jpg
DZIEŃ DRZEWA

data aktualizacji: 20 Października 2016

20 października, w czwartek, w ramach edukacji ekologicznej, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Głównym celem tematyki na ten dzień było promowanie wśród dzieci postaw proekologicznych. W każdej grupie odbyły się zajęcia z tematyczne. Dzieci zapoznały się z budową drzewa, a na koniec zajęć wykonały grupową pracę plastyczną nawiązującą do tematu. Tego dnia dzieci z najmłodszej grupy "I", razem ze swoimi paniami wychowawczyniami, wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Z ciekawością obserwowały i nazywały gatunki drzew. Dzieci dowiedziały się, jakie zachowania są zabronione w lesie i dlaczego. Wspólnie z paniami wychowawczyniami wypatrywały zwierząt, jednak żadnego nie udało się zobaczyć. Po powrocie do przedszkola wspólnie obejrzeliśmy plakaty drzew przygotowane przez starszych kolegów. Wszyscy przekonali się, że warto poznawać przyrodę i dbać o nią!
drzewo.inc_clip_image002_0000.jpg
drzewo.jpg


<< 1 2 3 4 5 6 7 8 >>

Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdniku

copyright Beata Zarosińska