Zbiórka zużytych baterii

data aktualizacji: 10 Lutego 2015

Organizujemy w naszym przedszkolu zbiórkę baterii, akcja trwa cały rok. Wspólnie możemy dbać o środowisko naturalne. Zachęcamy do wspierania zbiórki.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

data aktualizacji: 13 Maja 2013

FundABCXXI_logo_motyl_biel_internet_duzy.JPG

Nasze Oddziały Przedszkolne włączyły się do akcji Fundacji ACBXXI "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Przedstawiamy Państwu jakie są korzyści z głośnego czytania dzieciom, 20 minut dziennie codziennie.

Głośne czytanie dziecku:
- zaspokaja potrzeby emocjonalne dziecka;
-buduje mocną więź pomiędzy rodzicem, a dzieckiem;
-wzmacnia poczucie własnej wartości;
-rozwija wyobraźnię;
-poprawia koncentrację;
-ćwiczy pamięć;
-przynosi wiedzę ogólną.

Zbieramy plastikowe nakrętki

data aktualizacji: 01 Marca 2013

Nasze przedszkole bierze czynny udział w Akcji "Zbieramy plastikowe nakrętki" w tym roku pod hasłem "Zamień śmieci w radość chorych dzieci". Przedszkolaki oraz ich rodzice wspierają zbiórkę nakrętek dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Nakrętki przekazywane są do firmy, która zajmuje się ich utylizacją, a za uzyskane pieniądze hospicjum finansuje spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla Podopiecznych.

Góra Grosza

data aktualizacji: 27 Lutego 2013

Nasze przedszkole już po raz kolejny włącza się w Akcję GÓRA GROSZA. Zebrane drobne monety, zostaną przekazane na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i placówkom pogotowia rodzinnego.

W poprzednich latach zbiórka grosików cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców i pracowników przedszkola.  Mamy nadzieje, że w tym roku też uda nam się zebrać dużą górę groszy. Do skarbonki można wrzucać monety o nominale 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł.

EDUKACYJNY PROGRAM CZYTELNICZY

data aktualizacji: 10 Lutego 2014

EDUKACYJNY PROGRAM CZYTELNICZY

Dzieci, które rozpoczęły naukę w grupach zerowych Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świdniku  biorą udział w realizacji edukacyjnego programu  czytelniczego opracowanego przez nauczyciela biblioteki – panią Małgorzatę Andrzejewską. Systematycznie, raz w tygodniu korzystają ze zbiorów Biblioteki Szkolnej.

Celem tego programu jest:

• przygotowanie małych czytelników do samodzielnego wypożyczania książek w bibliotece szkolnej w klasie pierwszej,
  • rozbudzenie motywacji do czytania,
  • nabywania umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji w sprawie wyboru książki,
  •  rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
  •  kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w bibliotece.

Wypożyczanie odbywa się raz w tygodniu, w czytelni szkolnej.

• Grupa „Oa”we wtorki, w godz.1045- 1130
  • Grupa „Ob” w piątki, w godz. 1045 – 1130
  • Grupa „Oc” we wtorki, w godz. 1000- 1045.

Jednorazowo dziecko może zabrać do domu jedną książkę.

Od chwili wypożyczenia dziecko staje się odpowiedzialne za nią.

Raz w miesiącu dzieci słuchają w bibliotece  bajek w wersji fonicznej , z audiobooków, lub czytają im wychowawcy oraz zaproszeni goście: inni pracownicy szkoły, starsi koledzy i koleżanki, rodzice.

W ten sposób uczestniczą również w akcji „Cała Polska czyta dzieciom

Program stanowi dodatkową ofertę dydaktyczną szkoły, wspiera proces przygotowania do nauki w klasie pierwszej, poszerza możliwości wszechstronnego rozwoju intelektualnego dzieci.

Prosimy Rodziców  o przypominanie dzieciom o systematycznej wymianie książek (termin zwrotu przedłuża się automatycznie w razie nieobecności dziecka w szkole).