Aktualno��ci

Dzień Drzewa GRUPA "i"

data aktualizacji: 19 Października 2017

Czwartek 12 października upłynął nam pod hasłem Dzień Drzewa. To był wyjątkowo pracowity i ekologiczny dzień. Poznaliśmy różne gatunki drzew oraz ich budowę. Dzieci chętnie opowiadały o swoich spostrzeżeniach dotyczących lasu. Wykonaliśmy wspólnie plakat nawiązujący do tematyki zajęć. Wybraliśmy się również na spacer, aby podziwiać piękne drzewa w przyrodzie. Obserwowaliśmy i badaliśmy dotykiem strukturę kory. Każdy przedszkolak uściskał wybrane drzewo, bo każde drzewo to nasz przyjaciel. Zdjęcia z tego wyjątkowego dnia zamieszczone są w galerii. Długo zapamiętamy ten dzień.

IMG_20171012_091513.jpg

Spektakl pt. „W pracowni Ambrożego Kleksa”

data aktualizacji: 12 Października 2017

Dnia 11. 10. 2017r.  grupa przedszkolna 0a i 0b oraz uczniowie SP 4 wybrali się do Kina „Lot” na spektakl pt. „W pracowni Ambrożego Kleksa”. Dzieci mogły uczestniczyć w pokazach "magii", poznać wiersze Jana Brzechwy oraz tańczyć do wspanialej muzyki. Widowisko odbyło się w oświetleniu ultra filetowym a widowisko dopełniały kolorowe lasery. Po minach uczestniczących można wnioskować, że takiego przeżycia długo nie zapomną.

Ognisko Integracyjne

data aktualizacji: 05 Października 2017

Dnia 27 września odbyło się ognisko dzieci z grupy 0A „Żabki”, wraz z ich rodzicami w lesie-uroczysko „Rejkowizna”. Wszyscy świetnie się bawili przy pląsach „Idzie zuch”, „Stonoga”, „Jawor”. Dzieci zaśpiewały piosenki; „Stokrotka”, „Płonie ognisko”, „Hej sokoły”. Do piosenek przygrywał na gitarze tatuś Piotrusia.

Pieczone kiełbaski smakowały wybornie.

Na koniec wszyscy ustawili się w jednym kręgu i zaśpiewali piosenkę „Ogniska już dogasa blask” i puścili iskierkę. Ustaliliśmy, że musimy powtórzyć takie spotkanie.