DZIEŃ DRZEWA W NASZYM PRZEDSZKOLU

data aktualizacji: 20 Października 2016

20 października, w czwartek, w ramach edukacji ekologicznej, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Głównym celem tematyki na ten dzień było promowanie wśród dzieci postaw proekologicznych. W każdej grupie odbyły się zajęcia z tematyczne. Dzieci zapoznały się z budową drzewa, a na koniec zajęć wykonały grupową pracę plastyczną nawiązującą do tematu. Tego dnia dzieci z najmłodszej grupy "I", razem ze swoimi paniami wychowawczyniami, wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Z ciekawością obserwowały i nazywały gatunki drzew. Dzieci dowiedziały się, jakie zachowania są zabronione w lesie i dlaczego. Wspólnie z paniami wychowawczyniami wypatrywały zwierząt, jednak żadnego nie udało się zobaczyć. Po powrocie do przedszkola wspólnie obejrzeliśmy plakaty drzew przygotowane przez starszych kolegów. Wszyscy przekonali się, że warto poznawać przyrodę i dbać o nią!

drzewo.inc_clip_image002_0000.jpg

data aktualizacji: 19 Października 2016

Zachęcamy do oglądania naszej galerii oraz do przeglądania zakładek na stronie.

Serdeczne życzenia

data aktualizacji: 14 Października 2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i dni wypełnionych radością - Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi -
składa Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1
- Ryszard Borowiec

Głosujmy na projekt naszej szkoły w Świdnickim Budżecie Obywatelskim!

data aktualizacji: 26 Września 2016

W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty zakwalifikowane do 2. edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego - zakończy się 3 października! W związku z tym bardzo Państwa prosimy o głosy na nasz projekt nr 13 - "Mega Szkoła" - zajęcia dodatkowe dla uczniów ZSO nr 1. Karty są dostępne w Urzędzie Miasta i oczywiście w naszej szkole - u wychowawców i w kancelarii szkoły. Można również głosować internetowo. Szczegóły: http://www.swidnik.pl/budzet-obywatelski
Jedna osoba może zagłosować na 3 projekty, dlatego zachęcamy również do oddania głosów na inne ciekawe propozycje - oczywiście w towarzystwie projektu 13  .
W sposób szczególny polecamy:
Projekt 9 - Interaktywna ścieżka edukacyjna
Projekt 23 - Świdnik ma głos
Projekt 8 - Dni fotografii im. Leonarda Karpiłowskiego
Projekt 5 - Budowa miasteczka ruchu drogowego
Projekt 4 - Badam-Poznaję-Wiem
Projekt 12 - Mediasfera - czytelnia multimedialna

ZBIÓRKA NAKRĘTEK

data aktualizacji: 20 Września 2016

plakat.pngDrodzy Rodzice i Dzieci!

Nasze Przedszkole włączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Amelki z Lublina, która walczy z nowotworem oka-siatkówczakiem.
Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w zbiórce. Pomóżmy małej Amelce w walce o jej zdrowie, razem możemy więcej!
Nakrętki prosimy przynosić do Oddziałów Przedszkolnych.

Dziękujemy za każdy gest dobroci!

WITAMY PO WAKACJACH

data aktualizacji: 07 Września 2016

Serdecznie witamy Dzieci oraz ich Rodziców w nowym roku szkolnym 2016/2017.

Życzymy wielu radosnych chwil spędzonych w naszym przedszkolu oraz dużo uśmiechu!
nasi_absolwenci.jpg

<< 1 2 3 4 >>