Aktualności

W świecie książek i ozdób świątecznych z gimnazjalistami...

data aktualizacji: 21 Grudnia 2016

W minionym tygodniu, 15 grudnia, dzieci z grupy "O" odwiedzili uczniowie z Gimnazjum nr 2 (w ZSO nr 1), aby poczytać dzieciom opowiadania o Panu Kuleczce i wspólnie wykonać ozdoby choinkowe. Dzieci po wysłuchaniu ciekawych historii chętnie odpowiadały na zadawane przez starszych kolegów pytania - za co otrzymywały w nagrodę piękne naklejki. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólne tworzenie gwiazdek na choinkę - wszystkie okazały się przepiękne! I tak niepostrzeżenie weszliśmy w świąteczną atmosferę - za co dziękujemy naszym Gościom!

Zapisz


Mikołajkowa wizyta autorki książek dla dzieci w naszej szkole

data aktualizacji: 06 Grudnia 2016

6 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyło się - dzięki pani Annie Lal - fantastyczne mikołajkowe spotkanie z lubelską autorką książek dla dzieci - panią Magdaleną Mazur-Ciseł. Zaprosiliśmy naszego gościa do auli, w której urządziliśmy specjalną wystawę prac - ilustracji do "Legend Lublina dla dzieci" wykonanych przez uczniów SP4 i dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Mikołajowy gość - pani Magdalena Mazur - Ciseł opowiadała dzieciom o swojej pracy związanej z pisaniem książek, o gromadzeniu materiałów, o tworzeniu książki. Dzieci bardzo chętnie podjęły rozmowę dotyczącą czytania książek, a ponieważ od kilku tygodni w szkole i przedszkolu trwały przygotowania do mikołajkowego spotkania, wszyscy zdążyli poznać utwory napisane przez lubelską autorkę - w ten sposób, rozwijając swoje pasje czytelnicze uczniowie i dzieci przedszkola, poznawały również lokalne legendy i tradycje. Dla naszych małych czytelników bardzo ważny był moment indywidualnego spotkania z Panią Magdaleną i otrzymania wpisu - dedykacji do własnej książki autorstwa naszego gościa.
TEATR BANIEK MYDLANYCH

data aktualizacji: 02 Grudnia 2016

1 grudnia wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do Centrum Kultury na spektakl „Dziwactwa Mistrza Bulbasa”. Teatr Baniek Mydlanych to 70 minut bajecznej historii, w którą doskonale wplecione zostały elementy edukacyjne – historia mydła czy znaczenie higieny w życiu człowieka. To interaktywny spektakl teatralny, do udziału w którym zapraszani są zarówno młodsi, jak i starsi widzowie oraz niepowtarzalna okazja, by w całości zmieścić się do…ogromnej bańki mydlanej!
Zapraszamy do galerii.


KONKURS PLASTYCZNY -WYNIKI

data aktualizacji: 28 Listopada 2016

Jest nam miło poinformować,że dwoje dzieci z Grupy 0 "A" otrzymały nagrody w konkursie plastycznym "Las w jesiennych barwach" zorganizowanym przez Przedszkole Bajkowy Świat.
III miejsce otrzymała Julia Olech, wyróżnienie otrzymała Agata Brus. Do konkursu przygotowała dzieci Pani Violetta Ślepaczuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

data aktualizacji: 28 Listopada 2016

25 listopada wszystkie grupy przedszkolne świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw z pluszakami. Były też słodkie poczęstunki oraz dyplomy dla przyjaciół misia. Nawet Panie wychowawczynie przyniosły do przedszkola swoje maskotki. Dzień był bardzo radosny, czekamy na następne święto już za rok i pamiętamy o tym, żeby kochać pluszowe misie codziennie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pluszowego wydarzenia.

bajkowy-mis.jpg


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

data aktualizacji: 20 Listopada 2016

Wielka zbiórka uliczna XXIV edycji ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już za nami, ale w naszym przedszkolu dary w ramach PDPZ zbieramy do 12 grudnia. Zachęcamy do włączenia się do akcji wszystkie nasze dzieci i wszystkich Rodziców, sympatyków i każdego, kto może i chce pomóc potrzebującym. Dary można przynosić codziennie aż do 12 grudnia. Zbieramy trwałą żywność, słodycze, środki czystości, kosmetyki, ubrania, artykuły szkolne, książki, zabawki. Ubrania, książki i zabawki nie muszą być nowe - może nam nie są już potrzebne, a komuś innemu sprawią radość!


Czytanie jest przygodą!

data aktualizacji: 17 Listopada 2016

W czwartkowy poranek 17 listopada rozpoczęliśmy oficjalne przygotowania do mikołajkowego - zaplanowanego na 6 grudnia - spotkania z autorem książek dla dzieci. Do świata literatury zachęcającej do poznawania najbliższych okolic i najbliższej historii zaprosił dzieci z grup pięcio- i sześciolatków Pan Dyrektor Ryszard Borowiec, pięknie czytając jedną z lubelskich legend. Dzieci po wysłuchaniu tekstu chętnie rozmawiały o historii Lublina i zadawały wiele pytań. Kolejne wspólne czytanie - jak zapewniają panie wychowawczynie: p. Anna Lal i p. Violetta Ślepaczuk - już niebawem!
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

data aktualizacji: 16 Listopada 2016

15.11.2016 odbyło się w naszym Przedszkolu Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z trzech grup przedszkolnych zaprezentowały występ przygotowany specjalnie na tę okazję.
Po części artystycznej przyszedł czas na przyrzeczenie i uroczyste pasowanie przez Panią Wicedyrektor Magdalenę Skwarczyńską-Zuch. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez burmistrza Pana Waldemara Jaksona.

Zapraszamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia zdjęć z uroczystości  www.swidnik.pl15003373_246560579093118_7847109662156040321_o.jpg


DZIEŃ DRZEWA W NASZYM PRZEDSZKOLU

data aktualizacji: 20 Października 2016

20 października, w czwartek, w ramach edukacji ekologicznej, obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Głównym celem tematyki na ten dzień było promowanie wśród dzieci postaw proekologicznych. W każdej grupie odbyły się zajęcia z tematyczne. Dzieci zapoznały się z budową drzewa, a na koniec zajęć wykonały grupową pracę plastyczną nawiązującą do tematu. Tego dnia dzieci z najmłodszej grupy "I", razem ze swoimi paniami wychowawczyniami, wybrały się na spacer do pobliskiego lasu. Z ciekawością obserwowały i nazywały gatunki drzew. Dzieci dowiedziały się, jakie zachowania są zabronione w lesie i dlaczego. Wspólnie z paniami wychowawczyniami wypatrywały zwierząt, jednak żadnego nie udało się zobaczyć. Po powrocie do przedszkola wspólnie obejrzeliśmy plakaty drzew przygotowane przez starszych kolegów. Wszyscy przekonali się, że warto poznawać przyrodę i dbać o nią!

drzewo.inc_clip_image002_0000.jpg


Zapisz


Galeria

data aktualizacji: 19 Października 2016

Zachęcamy do oglądania naszej galerii oraz do przeglądania zakładek na stronie.
<< 1 2 3 4 5 >>

Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdniku

copyright Beata Zarosińska