Aktualności

Serdeczne życzenia

data aktualizacji: 23 Grudnia 2016

Świąt Narodzenia Pańskiego wypełnionych pokojem, miłością i spotkaniami rodzinnymi. Niech w naszych sercach zamieszka radość, wokół wybrzmiewają kolędy, a atmosfera tego wyjątkowego czasu niechaj towarzyszy nam wszystkim w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku!
 
Wszystkim Pracownikom, Dzieciom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły i przedszkola życzy
Ryszard Borowiec -
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Władysława Sikorskiego w Świdniku
Zapisz


Niesiemy pomoc dzieciom z Afryki

data aktualizacji: 21 Grudnia 2016

W miniony piątek, 16 grudnia 2016 r. – za sprawą pracującej w naszym przedszkolu Pani Edyty Wisowatej - dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych odwiedził podróżnik, współpracownik fundacji Dobra Farma - Pan Stefan.

Fundacja wspiera okoliczną społeczność, a szczególnie dzieci w Zambii. To właśnie dla dzieci z Afryki przedszkolaki oddały swe używane buciki.

Spotkanie, w którym udział wzięły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, było nie tylko podziękowaniem za przyłączenie się do akcji zbierania bucików, ale również ważnym tematem do dyskusji, jakim jest niesienie pomocy.

Na samym początku Pan Stefan wyjaśnił przedszkolakom, jak ważna jest pomoc dzieciom w Afryce, i że zebrane przez nas buty są cennym darem dla tamtejszej społeczności. Potem nasz gość zabrał nas w niezwykłą podróż po Afryce. Mieliśmy okazję podziwiać kolorowe, odświętne stroje mieszkańców Zambii. Dzieci mogły również obejrzeć zdjęcia, przedstawiające mieszkańców Afryki, ich wioski, domy oraz zabawki, którymi bawią się afrykańskie dzieci.

Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o tym, czym zajmują się okoliczni mieszkańcy, jak spędzają wolny czas, gdzie pracują, co jedzą oraz o czym marzą.

Na koniec zajęć, dostaliśmy kolorowanki przedstawiające sylwety zwierząt żyjących w Afryce, abyśmy mogli wykonać piękne prace.

Serdecznie dziękujemy za wspólną podróż po Afryce Panu Stefanowi oraz wszystkim dzieciom za to, że tak licznie włączają się w akcje niesienia pomocy potrzebującym.
W świecie książek i ozdób świątecznych z gimnazjalistami...

data aktualizacji: 21 Grudnia 2016

W minionym tygodniu, 15 grudnia, dzieci z grupy "O" odwiedzili uczniowie z Gimnazjum nr 2 (w ZSO nr 1), aby poczytać dzieciom opowiadania o Panu Kuleczce i wspólnie wykonać ozdoby choinkowe. Dzieci po wysłuchaniu ciekawych historii chętnie odpowiadały na zadawane przez starszych kolegów pytania - za co otrzymywały w nagrodę piękne naklejki. Wiele radości sprawiło dzieciom wspólne tworzenie gwiazdek na choinkę - wszystkie okazały się przepiękne! I tak niepostrzeżenie weszliśmy w świąteczną atmosferę - za co dziękujemy naszym Gościom!

Zapisz


Mikołajkowa wizyta autorki książek dla dzieci w naszej szkole

data aktualizacji: 06 Grudnia 2016

6 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyło się - dzięki pani Annie Lal - fantastyczne mikołajkowe spotkanie z lubelską autorką książek dla dzieci - panią Magdaleną Mazur-Ciseł. Zaprosiliśmy naszego gościa do auli, w której urządziliśmy specjalną wystawę prac - ilustracji do "Legend Lublina dla dzieci" wykonanych przez uczniów SP4 i dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Mikołajowy gość - pani Magdalena Mazur - Ciseł opowiadała dzieciom o swojej pracy związanej z pisaniem książek, o gromadzeniu materiałów, o tworzeniu książki. Dzieci bardzo chętnie podjęły rozmowę dotyczącą czytania książek, a ponieważ od kilku tygodni w szkole i przedszkolu trwały przygotowania do mikołajkowego spotkania, wszyscy zdążyli poznać utwory napisane przez lubelską autorkę - w ten sposób, rozwijając swoje pasje czytelnicze uczniowie i dzieci przedszkola, poznawały również lokalne legendy i tradycje. Dla naszych małych czytelników bardzo ważny był moment indywidualnego spotkania z Panią Magdaleną i otrzymania wpisu - dedykacji do własnej książki autorstwa naszego gościa.
TEATR BANIEK MYDLANYCH

data aktualizacji: 02 Grudnia 2016

1 grudnia wszystkie grupy przedszkolne wybrały się do Centrum Kultury na spektakl „Dziwactwa Mistrza Bulbasa”. Teatr Baniek Mydlanych to 70 minut bajecznej historii, w którą doskonale wplecione zostały elementy edukacyjne – historia mydła czy znaczenie higieny w życiu człowieka. To interaktywny spektakl teatralny, do udziału w którym zapraszani są zarówno młodsi, jak i starsi widzowie oraz niepowtarzalna okazja, by w całości zmieścić się do…ogromnej bańki mydlanej!
Zapraszamy do galerii.


KONKURS PLASTYCZNY -WYNIKI

data aktualizacji: 28 Listopada 2016

Jest nam miło poinformować,że dwoje dzieci z Grupy 0 "A" otrzymały nagrody w konkursie plastycznym "Las w jesiennych barwach" zorganizowanym przez Przedszkole Bajkowy Świat.
III miejsce otrzymała Julia Olech, wyróżnienie otrzymała Agata Brus. Do konkursu przygotowała dzieci Pani Violetta Ślepaczuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

data aktualizacji: 28 Listopada 2016

25 listopada wszystkie grupy przedszkolne świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw z pluszakami. Były też słodkie poczęstunki oraz dyplomy dla przyjaciół misia. Nawet Panie wychowawczynie przyniosły do przedszkola swoje maskotki. Dzień był bardzo radosny, czekamy na następne święto już za rok i pamiętamy o tym, żeby kochać pluszowe misie codziennie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pluszowego wydarzenia.

bajkowy-mis.jpg


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

data aktualizacji: 20 Listopada 2016

Wielka zbiórka uliczna XXIV edycji ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już za nami, ale w naszym przedszkolu dary w ramach PDPZ zbieramy do 12 grudnia. Zachęcamy do włączenia się do akcji wszystkie nasze dzieci i wszystkich Rodziców, sympatyków i każdego, kto może i chce pomóc potrzebującym. Dary można przynosić codziennie aż do 12 grudnia. Zbieramy trwałą żywność, słodycze, środki czystości, kosmetyki, ubrania, artykuły szkolne, książki, zabawki. Ubrania, książki i zabawki nie muszą być nowe - może nam nie są już potrzebne, a komuś innemu sprawią radość!


Czytanie jest przygodą!

data aktualizacji: 17 Listopada 2016

W czwartkowy poranek 17 listopada rozpoczęliśmy oficjalne przygotowania do mikołajkowego - zaplanowanego na 6 grudnia - spotkania z autorem książek dla dzieci. Do świata literatury zachęcającej do poznawania najbliższych okolic i najbliższej historii zaprosił dzieci z grup pięcio- i sześciolatków Pan Dyrektor Ryszard Borowiec, pięknie czytając jedną z lubelskich legend. Dzieci po wysłuchaniu tekstu chętnie rozmawiały o historii Lublina i zadawały wiele pytań. Kolejne wspólne czytanie - jak zapewniają panie wychowawczynie: p. Anna Lal i p. Violetta Ślepaczuk - już niebawem!
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

data aktualizacji: 16 Listopada 2016

15.11.2016 odbyło się w naszym Przedszkolu Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z trzech grup przedszkolnych zaprezentowały występ przygotowany specjalnie na tę okazję.
Po części artystycznej przyszedł czas na przyrzeczenie i uroczyste pasowanie przez Panią Wicedyrektor Magdalenę Skwarczyńską-Zuch. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez burmistrza Pana Waldemara Jaksona.

Zapraszamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia zdjęć z uroczystości  www.swidnik.pl15003373_246560579093118_7847109662156040321_o.jpg


<< 1 2 3 4 >>

Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 w Świdniku

copyright Beata Zarosińska