Projekt Leonardo da Vinci i jego wynalazki

data aktualizacji: 07 Czerwca 2017

W poniedziałek 5 czerwca dzieci ze starszych grup naszego przedszkola uczestniczyły w interaktywnych zajęciach dotyczących wynalazków Leonarda da Vinci. Dzięki modelom wynalazków renesansowego włoskiego geniusza przedszkolaki z radością i ogromnym zaangażowaniem odkrywały tajemnice należące do świata fizyki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: katapulta, maszyny latające i "pokój luster" - chociaż każdy wynalazek budził wielki entuzjazm wśród naszych małych odkrywców!

II WARSZTATY LITERACKIE Z DOROTĄ GELLNER

data aktualizacji: 25 Maja 2017

23 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w II Warsztatach Literackich z Dorotą Gellner. Spotkanie zostało zorganizowane przez Przedszkole Integracyjne Nr 5 w Świdniku oraz Miejski Ośrodek Kultury. Dzieci obejrzały inscenizacje "Roztrzepana sprzątaczka" oraz "Bosa osa" przygotowane przez rodziców i nauczycieli Przedszkola Integracyjnego Nr 5.
Na scenie Centrum Kultury zaprezentował się zespół Roześmiane Nutki z Grupy 0 "B" przygotowany przez  p.Annę Lal. Rozstrzygnięty został również IV Regionalny Konkurs Plastyczny "Twórczość Doroty Gellner". Laureatką została Wiktoria Zelent z Grupy "I"", wyróżnienie otrzymał Kacper Mazurek z Grupy 0 "A" oraz Adrian Kołodziej z Grupy 0 "B". Do konkursu dzieci przygotowały p.Małgorzata Tatol-Mosak, p.Violetta Ślepaczuk oraz p.Anna Lal. Za udział dzieci otrzymały dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu. Kolejne warsztaty już za rok.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

18589052_340256696390172_11682741687049699_o.jpg

Zakładamy przedszkolny ogródek!

data aktualizacji: 25 Maja 2017

Tegoroczna wiosna nie rozpieszczała nas pogodą, dlatego gdy tylko zrobiło się ciepło - w naszym przedszkolu  - z inicjatywy pani Edyty Wisowatej - rozpoczęło się wiosenne sadzenie kwiatów!  Wielkim zaangażowaniem wykazały się nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.

Wspólnie ze swoimi pociechami sadzili, podlewali i pielęgnowali rośliny. Dzięki pracy „małych rączek” nasz ogródek staje się  coraz piękniejszy, dzieci zyskują nowe umiejętności oraz radość ze wspólnego budowania wspaniałej rodzinnej atmosfery przedszkola.

Bajka łączy pokolenia

data aktualizacji: 17 Maja 2017

Serdecznie dziękujemy społeczności Przedszkola Nr 4 za zaproszenie nas na wspaniały, rzeczywiście łączący na scenie i poza sceną pokolenia spektakl "Kto tam zerka na Kacperka". Wśród widzów przedstawienia teatralnego wystawionego w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku we wtorek 16 maja znalazły się dzieci z grupy "0" pod opieką Pani Anny Lal.To było niezwykłe przedpołudnie!

Spotkanie z policjantami - rozmowy o bezpieczeństwie

data aktualizacji: 09 Maja 2017

We wtorek 8 maja dzieci z naszych wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w bardzo ciekawym spotkaniu, ponieważ nasze przedszkole odwiedzili ważni goście - byli to panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak powinny dbać o swoje bezpieczeństwo na ulicy, w przedszkolu, w domu, jak zachowywać się wobec nieznajomych. Dzieci podczas rozmów z gośćmi wykazały się dużą wiedzą, ale na pewno wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przekazane przez panów policjantów zapamiętają w sposób szczególny!

Przegląd Spektakli Profilaktycznych

data aktualizacji: 27 Kwietnia 2017

W środę 26 kwietnia 2017 r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję obejrzeć fantastyczne spektakle teatralne podczas organizowanego przez Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku XIV Przeglądu Spektakli Profilaktycznych. Na scenie widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiły dziecięce grupy teatralne z naszego miasta ze wspaniałymi spektaklami. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Zajęcia adaptacyjne

data aktualizacji: 14 Kwietnia 2017

Serdecznie zapraszamy!!!
na zajęcia adaptacyjne organizowane dla dzieci - kandydatów do przyjęcia
do Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej N 4
im. gen. Władysława Sikorskiego w Świdniku na rok szkolny 2017/2018,
które odbędą się w dniach:

20.04.2017 r oraz 11.05.2017 r.
od godz. 17.00 do godz. 18.00

Życzenia Świąteczne

data aktualizacji: 13 Kwietnia 2017

1 Niech nadchodzące dni Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego wypełnią nasze życie nadzieją, która nie gaśnie, dobrocią, której nigdy nie zabraknie i bliskością, która jest prawdziwa. Pięknych spotkań w gronie rodzinnym i wspólnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Dzieciom i ich Rodzicom,  Nauczycielom, Pracownikom i sympatykom naszego przedszkola

życzy
                                           Ryszard Borowiec

dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4
                                                                                                      im. gen. Władysława Sikorskiego
                                                                                                        z Oddziałami Przedszkolnymi
                                                                                         w Świdniku

Informacja o pracy przedszkola w dniach 13, 14 i 18 kwietnia 2017 r.

data aktualizacji: 11 Kwietnia 2017

Dni 13, 14 i 18 kwietnia są wolne w szkole od zajęć dydaktycznych, natomiast przedszkole funkcjonuje bez zmian. Tego dnia Szkoła Podstawowa Nr 4 zapewnia potrzebującym uczniom zajęcia opiekuńcze w godz. 6.30 - 15.00 w czwartek i piątek oraz 6.30 - 17.00 we wtorek. Opiekę nad dziećmi przedszkolnymi 5- i 6-letnimi - w godz. 6.00 - 8.00 i 13.00 - 16.00 - sprawują nauczyciele przedszkola w segmencie przedszkolnym. W godz. 8.00 - 13.00 dzieci mają zajęcia w swoich salach.

<< 1 2 3 4 5 >>